PROFILAKTYKA SPOŁECZNA

Kreatywna profilaktyka społeczna – PROJEKTY UCZNIOWSKIE

Jedną z rzeczy, które najbardziej lubię robić w mojej pracy, jest inicjowanie grup młodzieżowych realizujących różne kreatywne projekty.

Za autorski projekt Inicjatywy Uczniowskiej – rozwijanie samorządnej, kreatywnej i aktywnej działalności uczniów otrzymałam Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m. st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”.

 

W ramach Inicjatywy Uczniowskiej prowadzę z uczniami wspaniałą gazetę szkolną „Prosty Pozytywny”, która w przeciągu kilku miesięcy od założenia rozwinęła się tak dynamicznie, że zostaliśmy nawet bohaterami jednego z odcinków cyklu „Kreatywna Szkoła” realizowanego przez telewizję „Dzień Dobry TVN”!

 

Uwielbiam “Prostego”, ten projekt udaje nam się realizować na wspaniałym poziomie już od lat. Np. w roku szkolnym 2018/19 do Redakcji Prostego zgłosiły się 53 OSOBY!!! 😱💪👊 a w maju 2019 r. nasza gazeta  zajęła pierwsze miejsce w Konkursie na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Prosty Pozytywny POWRACA

PROSTY POZYTYWNY POWRACA! 🙂 2018/19 to kolejny rok działalności naszej niesamowitej gazety uczniowskiej. W tym roku do Redakcji Prostego zgłosiły się 53 OSOBY!!! 😱💪👊Tworzymy teraz równolegle dwa numery – a jako pierwszy zaprezentujemy NUMER SPECJALNY NIEPODLEGŁOŚCIOWY. Opiekunem gazety jest p. Marta Wrzosek. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia, a szczególnie do regularnego zakupu naszej gazety!Redakcja Prostego Pozytywnego ❤️reżyseria i montaż filmu – Franek Maj

Opublikowany przez Prosty Pozytywny Czwartek, 8 listopada 2018

 

Działanie w mojej Inicjatywie Uczniowskiej rozbudza w młodzieży szereg ważnych postaw takich jak: aktywność, kreatywność, samodzielność w działaniu, otwarcie na potrzeby innych i środowiska lokalnego, dążenie do dobra wspólnego, poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

Moja praca z uczniami polega również na uświadamianiu im celu wykonywanych zadań oraz pozwalaniu młodzieży na rozwijanie własnych zainteresowań, realizowanie pasji i aktywność w otoczeniu wartościowej grupy rówieśniczej, w której starsi i bardziej doświadczeni uczniowie pomagają młodszym.

Praca ta sprawiła, że uczniowie zdobyli WEWNĘTRZNĄ MOTYWACJĘ do realizacji ciekawych działań. Gdy zobaczyli, że ich pomysły zostaną wysłuchane i będą mogli przy moim wsparciu właściwie samodzielnie je zrealizować, uczniowie zaczęli sami zgłaszać kreatywne i ciekawe inicjatywy. Bardziej niż oceny czy dodatnie punkty z zachowania interesowała ich możliwość zrobienia czegoś ciekawego w grupie przyjaciół.

Wzbudzenie motywacji wewnętrznej w uczniach uważam za najważniejsze osiągnięcie w realizacji tego projektu wychowawczego.

 


 

Zrealizowałam kilka spektakularnych projektów społecznych i akcji charytatywnych relacjonowanych w mediach. Aktywnie współdziałam z wieloma NGO, jestem założycielką stowarzyszenia i przewodniczącą rady Fundacji Wizja.

Jestem autorką programów profilaktycznych realizowanych we współpracy z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi. Realizowałam wiele projektów społecznych i społeczno-kulturowych, pracowałam w wielu różnych miejscach i środowiskach. Koordynowałam jednorazowe duże eventy i prowadziłam długotrwałe systematyczne działania jako lider, trener, coach, szkoleniowiec.

Chętnie nauczę Cię jak inicjować, koordynować i realizować projekty młodzieżowe, działania społeczne, eventy integrujące społeczność lokalną. Jeśli macie chęć na wartościowe działania np. w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, zapraszam do kontaktu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *