EDUKACJA

KURS MATURALNY – JĘZYK POLSKI – Halo, Warszawa! :)

Całe życie lawiruję pomiędzy pozytywistyczną pracą u podstaw, romantyczną duszą i modernistyczną melancholią. Stąd też od lat nie mogę wybrać roli, w której czuję się lepiej: pedagog i działaczka społeczna, doradca edukacyjno-zawodowy czy pełna pasji nauczycielka literatury polskiej? Nie wiem czy kiedykolwiek dokonam ostatecznego wyboru…

Tak czy inaczej, dzieciaki 😉 – MATURA 2021 ZA PROGIEM!

Photo by Vladyslav Bahara on Unsplash

Aby opanować i posegregować w głowie materiał potrzebny do zdania matury z języka polskiego na przyzwoitym (!) poziomie naprawdę warto zacząć już teraz.

Pisemna matura z polskiego nie jest bardzo trudna, ale już ustny egzamin może spowodować mnóstwo stresu, jeśli nie podejdziemy do niego rzetelnie przygotowani.

Poza tym istotnym faktem jest to, że wynik z matury z polskiego liczy się w rekrutacji niemal na wszystkie kierunki studiów.
Poukładanie sobie całej wiedzy historyczno-literackiej wymaga trochę czasu. Wiadomo, że każdy nauczyciel uważa, że to jego przedmiot jest najważniejszy, ale… język polski po prostu jest najważniejszy 😉
Jeśli chcesz uważać się za wykształconego, mądrego człowieka – trzeba znać źródła polskiej kultury, trzeba znać polską historię i rozumieć, w jaki sposób ukształtowały się obecne do dziś postawy społeczne. Trzeba przemyśleć i przedyskutować kluczowe w życiu człowieka idee i wartości.
To wszystko umożliwia nam literatura.

Pomyśl tylko…
🍂 jesień…
☕️ KAWA…
📚 przytulna (i tylko trochę zagracona) pracownia…
🍁 mała grupa znajomych…
🥰 pełna pasji nauczycielka 
 
Brzmi dobrze? Zapoznaj się z tegoroczną ofertą (poniżej) oraz opisem moich zajęć [TU] i …
do zobaczenia na warszawskim Targówku! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *